איתור נזילות מתחת לריצוף שיש

איתור נזילות מתחת לריצוף שיש

אם מתרחשת נזילה בביתכם, או אפילו אם רק עולה בליבכם החשד בכך – חשוב לא להתעכב ולהזמין במהירות המירבית שירות לאיתור נזילות, וזאת על מנת לצמצם את נזקי הרטיבות ככל הניתן. המהירות חשובה שבעתיים במידה וקיים ריצוף יקר ערך בדירה, כמו למשל ריצוף שיש, העלול להיפגע כתוצאה מנזילה ורטיבות לא מטופלת. במידה ועולה בכם החשש שיצטרכו לשבור ולהרוס את הריצוף כדי למצוא נזילה שאולי בכלל לא קיימת – הרשו לנו להרגיע אתכם. בימינו מאתרי נזילות מקצועיים מסוגלים, בעזרת הכלים הטכנולוגיים שבידיהם, לבצע איתור נזילות מתחת לשיש בקלות, יעילות ומבלי לפגוע כלל בריצוף שלכם. כיצד? נסביר לכם עכשיו.

כך מאתרים נזילות מבלי לפגוע בריצוף

ריצוף שיש הינו ריצוף איכותי במיוחד, המעניק לדירה שלכם מראה יוקרתי ומחירו בהתאם. על כן חשוב שלא להשתהות באיתור ותיקון הבעיה בכל מקרה של חשד לנזילה, כגון: חשבון מים גבוה ללא סיבה, אובדן ברק , סמני רטיבות , "טלבזיות" כתמי רטיבות, התפוררות של טיח וצבע מהקירות ועוד.

  • כאשר אתם מזמינים מאתר נזילות, חשוב לוודא כי הוא עובד בשיטה של איתור נזילות ללא הרס. בדיקה זו מאפשרת לאתר את הנזילה ללא צורך בשבירת ריצוף או קירות, והיא מתבצעת לרוב באמצעים הבאים:
    איתור נזילות במצלמה תרמית – באמצעות הטכנולוגיה העומדת מאחורי המצלמה התרמית, ניתן לצלם את מצב הצנרת ללא צורך במגע ישיר איתה ולאתר את מוקד הנזילה באמצעות מפת החום שניתן להפיק ממנה. זהו כלי המהווה פתרון מצוין לאיתור תשתיות הבית וזיהוי מצבן, מבלי לפגוע ברצפת השיש ומבלי לגרום נזק.
  • איתור נזילות באמצעות גז – שיטה נוספת המאפשרת לאתר נזילה סמויה היא באמצעות החדרת גז ירוק ובלתי רעיל אל תוך הצנרת, על ידי מאתר מקצועי ומוסמך. בעזרת חיישן מיוחד הנמצא ברשותו, יכול המאתר לזהות מהיכן הגז דולף מן הצנרת ולהבין מהו מוקד הכשל – שוב, ללא פגיעה בריצוף השיש ובאופן שלא גורם להרס ולנזק.
  • מצלמת סיב אופטי – זוהי מצלמה זעירה במיוחד, שניתן להחדיר אל תוך הצנרת מבלי לגרום לנזק לריצוף, ולקבל תמונת מצב ברורה המאפשרת לבחון את מצב הצנרת, לבדוק האם קיימת בה נזילה ומהיכן, ולזהות את הכשלים הקיימים במערכת הצינורות בביתכם.

 

איתרתם ותיקנתם את הנזילה? זה עדיין לא סוף הסיפור

לאחר איתור ותיקון הנזילה חשוב לוודא שרמת הרטיבות במצע התת רצפתי עומדת בתקן באמצעות בדיקת מעבדה מוסמכת לאיתור תכולת רטיבות, וזאת כדי למנוע הופעת כתמי רטיבות בריצוף.

לסיכום

אם יש לכם ריצוף שיש יוקרתי ואלגנטי בבית – שמרו עליו כמו שצריך ואל תאפשרו לנזילות להרוס אותו. אם אתם מבחינים בבעיה כלשהי העלולה לעלות חשד לנזילה – הזמינו שירות לאיתור נזילות ללא שיהוי, וכך תוכלו לצמצם משמעותית את מידת הנזק לריצוף השיש בביתכם.

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

שיש למטבח

שיש למטבח

איזה שיש מתאים למטבח ומה טווח המחירים?
איזה שיש מתאים למטבח ומה טווח המחירים?

העלות של שיש למטבח נקבעת לפי פרמטרים יחסית אחידים. ראשית, יש לקחת בחשבון את ההשפעה של גודל חלל הפנים על מחיר שיש למטבח. שנית, צריך לבדוק את פערי המחירים בין שיש איכותי שמיוצר לפי דרישות ספציפיות של הלקוח לבין שיש רגיל. באותה הזדמנות, ניתן גם לברר לגבי מחיר שיש למטבח עם או בלי התקנה ובהתאם למשך תקופת האחריות.

גרניט פורצלן דמוי שיש

גרניט פורצלן דמוי שיש

מרביתנו גדלנו על הסרטים בהם נערכו נשפים בארמונות מפוארים, בעלי מרצפות עשויות משיש יוקרתי ומבהיק. למעשה, שם מתעצבת ההגדרה-תשובה שלנו לשאלה מהו בית יוקרתי וכיצד הוא בדיוק צריך להיראות. לכן, כל שנות בגרותנו אנחנו שואפים לאותו ריצוף מעוצב העשוי משיש מבריק כמראה

צבעי השיש המובילים

צבעי השיש המובילים

מהם הצבעים המובילים ביותר?
מהם הצבעים המובילים ביותר?

הצבעים שחור, אפור ולבן מתאימים מאוד לשילוב במטבח ויכולים לשמש גם לטובת ייצור משטחי שיש. כאן נכנסת לתמונה ההתמחות של חברת רבינסקי בע"מ וניסיון של מעל עשרות שנים בהתאמת פתרונות שיש לצרכי הלקוחות.