גרניט – כל מה שחשוב לדעת לפני רכישה

גרניט – כל מה שחשוב לדעת לפני רכישה

אחת ההחלטות החשובות והמורכבות שיש לקבל כאשר מעצבים ומתכננים את הבית והמטבח, היא בחירת שיש למטבח. שכן, מדובר על משטח בולט, מסיבי ובעל נוכחות, המשפיע על כל יתר האלמנטים העיצוביים בחלל. כמו כן, זהו משטח העבודה המרכזי, בו נעשה שימוש שוטף בתדירות גבוהה, כך שהוא חייב להיות כמה שיותר פרקטי, עמיד ונוח ולענות על כל הצרכים הספציפיים שלכם. כיום, ישנו מבחר עצום של משטחי גרניט למטבח איכותיים ויפים, המקלים מאוד את קבלת ההחלטה. עם זאת, לפני שאתם רוכשים גרניט למטבח, חשוב שתדעו אילו תכונות ייחודיות ויתרונות בולטים יש לו, מהן הדרכים האפקטיביות לשמור על משטח גרניט לאורך זמן ועוד.

היתרונות העיקריים של הגרניט

גרניט היא אבן טבעית חזקה, עמידה וקשה, בעלת קשת רחבה של גווני צבע אותנטיים ויפים. התכונות הנפלאות של הגרניט הופכים כל משטח שיש גרניט ליוקרתי, ייחודי ומבוקש בכל מטבח. משטחי גרניט למטבח הם עמידים במיוחד לטמפרטורות חום גבוהות, אש, שריטות, נוזלים וכתמים ולכן שומרים על האיכות והחוזק שלהם במשך שנים רבות. לאור היותם קשים וצפופים במיוחד, ניתן לחתוך מוצרי מזון ישירות על משטחי גרניט בלי להניח קרש חיתוך, לשים עליהם כלים חדים, סירים חמים ועוד. שיש למטבח מסוג גרניט טבעי מקנה לכם סביבת עבודה נעימה ובטוחה ומראה אסתטי, מרשים ויוקרתי.

 

דגשים חשובים בבחירת משטח גרניט

גודל, עובי ומשקל המשטח

בשוק אפשר למצוא מבחר גדול של משטחי גרניט, המגיעים בכל מיני מידות, צורות ודגמים שונים. בעת בחירת גרניט למטבח, יש להביא בחשבון את הגודל והמשקל של המשטח, על מנת לאפשר הובלה והתקנה בצורה מהירה ופשוטה. שכן, אם לא ניתן להכניס את המשטח כולו יהיה צורך לחתוך ולהרכיב אותו במקום וזה עלול לפגוע באחידות וביופי שלו. כמו כן, יש לוודא שגודל משטח הגרניט ישתלב בצורה נכונה וטובה עם הכיור, הכיריים ושאר האלמנטים במטבח ולא יחסום את המרחב של החדר.

צבעים ומרקמים

שיש למטבח גרניט ניתן לרכוש בשלל גוונים יפים, בצבעים בהירים או כהים, כאשר יש אפשרות ללטש את הגרניט ולהקנות למשטח מראה מבריק. אחד היתרונות העיקריים של משטחי גרניט הוא שכל משטח הוא מקורי ואין משטח אחר שדומה לו וניתן להגשים את כל החלומות העיצוביים שלכם.

תחזוקה וניקיון שוטפים

כדי לנקות כל משטח גרניט, חשוב להשתמש רק בחומרים המתאימים, בחומרי הברקה ייעודיים ולמרוח חומר הגנה המונע ספיחת נוזלים, כתמים, צבעים, לחות ועוד. בנוסף, חשוב לא להשתמש בחומרי ניקוי חזקים דוגמת אקונומיקה וחול, שכן הם מורידים את שכבת ההגנה ופוגעים באבן גרניט הטבעית. חשוב לציין, כי הקפדה על שיטות התחזוקה וחומרי הניקיון המתאימים באופן רציף, ישמרו על איכות המשטח, הברק והיופי לאורך זמן.

 

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

איך תבחרו נכון משטח פורצלן?

איך תבחרו נכון משטח פורצלן?

הודות לחדשנות ולקדמה הטכנולוגית, מהווים משטחי פורצלן פתרון פופולרי, איכותי ויפה, השולט בתחום עיצוב הבית והמטבחים בארץ ובעולם

למה שיש גרניט כל כך נפוץ?

למה שיש גרניט כל כך נפוץ?

הגרניט הוא למעשה סלע טבעי, אשר עובר ליטוש וחיתוך כדי שיוכל לשמש כשיש למטבח. שיש גרניט הוא מהנפוצים ביותר בישראל, ממספר סיבות עיקריות… פרטים נוספים במאמר

משטחי קוורץ  –  למה הם מתאימים?

משטחי קוורץ – למה הם מתאימים?

למה הכי מתאים משטח קוורץ – מטבח? חדר אמבטיה? או חיפוי קירות וריצוף?

נשמח לשמוע מכם