טיפים לבחירת שיש למבנים שנבנו בשיטת בנייה קלה

טיפים לבחירת שיש למבנים שנבנו בשיטת בנייה קלה

בכל מקום מדברים ומציינים על שיטת הבניה הקלה כפאר היצירה וכפתרון מופלא למצוקת הדיור של הזוגות הצעירים. אנחנו לא באים לסתור את הדברים האלה, הם נכונים ומדויקים, אך יש גם אלמנטים שדורשים תשומת לב יתרה מאחרים. בהרבה מהמקרים כאשר מדברים על בנייה קלה לא מדברים על הפרקטיקה אלא רק על היתרונות כמו מהירות הבנייה והעובדה כי מדובר על בנייה אקולוגית, לכן החלטנו לכתוב מדריך קצר עם טיפים לבחירת שיש למבנים שנבנו בשיטת הבנייה הקלה.

האם יש הבדל בין בחירת שיש למטבח לבין בחירת שיש לבנייה קלה?

שיש הוא חומר גלם ורסטילי, בניגוד למה שחושבים הוא לא רק משמש לחיפוי מטבחים. תוכלו למצוא סוגים רבים של שיש, כאשר כל סוג יעניק סט תכונות אחרות לגמרי. השאלה הראשונה שצריכה להישאל בבואנו לבחור שיש למבנה או למטבח, היא שאלת השימוש. כל שימוש ידרוש תכונות אחרות ולא בטוח ששיש שמתאים לחיתוך יתאים כאלמנט עיצובי.
לכן, בבואנו לבחור שיש למבנים שנבנים בשיטת הבנייה הקלה, אנחנו צריכים קודם כול להבין מהי הפונקציה של השיש בפרויקט.

בחירת שיש למטבח ובחירת שיש לבניה קלה הן לא משימות שונות במהותן, ההבדל היחידי הוא שבעוד שיש למטבח נועד בהכרח לשימוש יום יומי ולכן נחפש אחר שיש בעל עמידות גבוהה ותחזוקה נוחה. שיש שבו נשתמש כפרט דקורטיבי לא ידרוש את אותן התכונות ונסתפק יותר במראהו הכללי.
אם הגעתם עד לנקודה הזו, ועדיין לא הבנתם היכן משתמשים בשיש בבנייה הקלה, אז הכנו רשימה קצרצרה עם כמה דוגמאות:

  • גרמי מדרגות
  • ריצוף
  • גימור תקרה
  • כיורים וחדרי אמבט
  • ריהוט מודרני

טיפים וכללים לבחירת שיש לכל מטרה

  • הדבר הראשון שאנחנו רוצים להגיד לכם, הוא דווקא דבר שעל דרך השלילה. אל תבחרו שיש רק על פי טרנדים חמים. לפעמים עדיף להשתמש בחומר גלם שפחות פופולרי באות נקודת זמן, למען בחירה של חומר גלם שידוע כי הוא איכותי ומחזיק מעמד שנים רבות. שיש הוא דבר יקר, אל תבצעו בחירה על סמך תחושה או כי לשכנה יש כזה, השקיעו מחשבה בבחירת השיש והתייעצו עם אנשים מקצוע.
  • הדבר השני שחשוב לבדוק בשיש, הוא אלמנט האחריות. לא כל חברה שמייצרת שיש מספקת את אותה האחריות, חשוב מאוד לוודא מבעוד מועד מה תוקף האחריות ומה בדיוק היא כוללת. זה אולי יכול להישמע טריוויאלי, אבל תופתעו לגלות שרבים האנשים שרק מוודאים כי יש להם אחריות אך לא מעבר לכך.
  • באיזשהו אופן, את הטיפ השלישי שלנו כבר אמרנו בפסקת הפתיחה, אך הוא חשוב ולכן אנחנו רוצים להדגיש אותו. חשוב שתבינו לעומק ובצורה ברורה, מה את עומדים לעשות עם השיש והיכן הוא עומד להיות מותקן. כיוון שבפרויקטים של בנייה קלה אפשר להשתמש בשיש למגוון שימושים, אנחנו רוצים להבין קודם כול מה מטרת השימוש בשיש ורק לאחר מכן נוכל לבחור את סוג השיש.
  • שאלת העיצוב אל מול הפרקטיקה. זוהי שאלה כמעט פילוסופית, האם אנחנו רוצים את השיש היפה והמרשים ביותר או את זה הנוח ביותר? למשל אם קניתם פנטהאוז מרשים בטח תרצו שיש יוקרתי ומרשים או לחילופין אם אתם משפחה אם ילדים ואתם נוהגים לבשל ולהתשמש במטבח באופן קבוע, הפרקטיקה תהיה הבחירה הנכונה עבורכם. יש כאלו שיגידו לפה ויש כאלו שיגידו ההפך, אנחנו ממליצים לכם לשאול את עצמכם את השאלות האלו וכמובן גם להתייעץ עם הפרטנרים שלכם בנוגע לבחירה.

אנחנו מקווים שהצלחנו לפתוח לכם את העיניים ולסייע לכם, אפילו במעט, בתהליך הבחירה המלחיץ של שיש לפרויקט הבא שלכם. זכרו שמדובר על בחירה אחת מסך של המון בחירות הקשורות לבית החדש שאתם בונים, קחו את הזמן לבצע את הבחירות הנכונות ואל תתנו לאיש להלחיץ אתכם.

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

שיש למטבח

שיש למטבח

איזה שיש מתאים למטבח ומה טווח המחירים?
איזה שיש מתאים למטבח ומה טווח המחירים?

העלות של שיש למטבח נקבעת לפי פרמטרים יחסית אחידים. ראשית, יש לקחת בחשבון את ההשפעה של גודל חלל הפנים על מחיר שיש למטבח. שנית, צריך לבדוק את פערי המחירים בין שיש איכותי שמיוצר לפי דרישות ספציפיות של הלקוח לבין שיש רגיל. באותה הזדמנות, ניתן גם לברר לגבי מחיר שיש למטבח עם או בלי התקנה ובהתאם למשך תקופת האחריות.

גרניט פורצלן דמוי שיש

גרניט פורצלן דמוי שיש

מרביתנו גדלנו על הסרטים בהם נערכו נשפים בארמונות מפוארים, בעלי מרצפות עשויות משיש יוקרתי ומבהיק. למעשה, שם מתעצבת ההגדרה-תשובה שלנו לשאלה מהו בית יוקרתי וכיצד הוא בדיוק צריך להיראות. לכן, כל שנות בגרותנו אנחנו שואפים לאותו ריצוף מעוצב העשוי משיש מבריק כמראה

צבעי השיש המובילים

צבעי השיש המובילים

מהם הצבעים המובילים ביותר?
מהם הצבעים המובילים ביותר?

הצבעים שחור, אפור ולבן מתאימים מאוד לשילוב במטבח ויכולים לשמש גם לטובת ייצור משטחי שיש. כאן נכנסת לתמונה ההתמחות של חברת רבינסקי בע"מ וניסיון של מעל עשרות שנים בהתאמת פתרונות שיש לצרכי הלקוחות.