למה שיש גרניט כל כך נפוץ?

למה שיש גרניט כל כך נפוץ?

שיש גרניט הוא מהנפוצים ביותר בישראל 

הגרניט הוא למעשה סלע טבעי, אשר עובר ליטוש וחיתוך כדי שיוכל לשמש כשיש למטבח. שיש גרניט הוא מהנפוצים ביותר בישראל, ממספר סיבות עיקריות:
מחיר: אבן גרניט היא נפוצה ביותר, ולכן המחיר שלה איננו דומה לסלעים היקרים יותר מהם עושים שיש למטבח.
תהליך ההכנה: חלק מהסלעים בהם עושים שימוש ליצירת שיש, לדוגמא קוורץ, דורשים תהליכי עיבוד מורכבים, ושילוב עם חומרים סינטטיים. שיש גרניט מיוצר במלואו מאבן טבעית, ולכן הוא בשימוש זמן רב יותר.
הרגל: הרבה מהצרכנים בוחרים לפי הרגל. שיש גרניט למטבחים הוא האופציה המקובלת והמוכרת, ולכן צרכנים רבים בוחרים בו.

מהם היתרונות והחסרונות של שיש גרניט למטבח?

כאמור, שיש גרניט למטבח הוא מוצר פופולארי ונפוץ ביותר בכל חלקי הארץ. כאשר אנחנו שוקלים אם לבחור אבן גרניט למטבח שלנו, חשוב מאוד שנכיר את היתרונות והחסרונות של החומר. רק כך נוכל לקבל החלטה מושכלת, אשר תשלב נכון בית שאיפות עיצוביות, לתמחור כספי ונוחות שימוש. היתרונות והחסרונות של שיש גרניט למטבחים הם:

יתרונות: שיש גרניט למטבחים הוא חומר טבעי חזק ביותר. העובדה שמדובר במינרל חזק באופן טבעי, הופכת אותו לעמיד מאוד גם למכות, וגם לשינויי טמפרטורה מהירים. המראה של הסלע הטבעי הוא בעל יתרונות עיצוביים רבים בעיני רבים, ונותן למטבח מראה טבעי וביתי.
חסרונות: שיש גרניט הוא בעל נקבוביות, ולכן דורש ניקוי ותחזוקה על בסיס קבוע כדי שלא יישארו עליו כתמים לאחר עבודה, כולל ניקוי בעזרת מים חמים וסבון לעיתים קרובות. בנוסף, מאחר ומדובר בחומר טבעי, לעיתים אין אפשרות מלאה להתאים את לוח השיש לכל בית, בעיקר אם אתם מתכננים מטבח בעל מראה לא סטנדרטי. תצטרכו למעשה להתאים את העיצוב של המטבח שלכם אל הסלע ולא ההיפך. בנוסף, הגרניט איננו חומר גמיש, ולכן לצד החוזק שלו ויכולת העמידה בלחצים, הוא עדיין פגיעה לשברים. השוני בין החתיכות של הסלע הטבעי יוצר מצד אחד מראה ייחודי לכל מטבח, אך מצד שני המראה הייחודי של כל חתיכה מקשה על הצרכן לדעת בוודאות איך ייראה המטבח שלו.

חשוב לרכוש סלע גרניט מספק אמין ואיכותי

אין זה משנה איזה אבן תבחרו למטבח ולשיש שלכם, חשוב מאוד שהספק שתרכשו אותו ממנה יהיה אמין, איכותי וזמין. יש הבדל עצום בסלעים השונים, אשר אדם לא מנוסה עשוי שלא להבחין בו עד שהשיש שרכש יעבור תהליך בלאי והרס מהיר. ההבדלים כוללים שינוי בכמות החומר הטבעי לעומת הפולימריים הסינטטיים בסלע הנבחר, מכירה של לוחות סלע עם פגמים מובנים, והתקנה לא איכותית ויעילה. התוצאה של חיסכון בתווך הקצר עשויה להיות פעמים רבות צורך בשיפוץ מקיף של המטבח והחלפה של כלל השיש. לכן, הקפידו לרכוש שיש גרניט למטבח רק מספק אשר אתם סומכים עליו במאת האחוזים.

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

עיצובים מרהיבים של שיש למטבחים לשנת 2020

עיצובים מרהיבים של שיש למטבחים לשנת 2020

את משטחי השיש האלו אתם פשוט חייבים למטבח שלכם! בחירת שיש למטבח איננה משימה פשוטה, לפניכם סקירה של 3 עיצובים מרהיבים. כאשר אתם מעצבים את מטבח החלומות שלכם,

עיצוב פנים מודרני עם משטחי פורצלן

עיצוב פנים מודרני עם משטחי פורצלן

ישראלים רבים מעוניינים לעצב את הבית בסגנון מודרני ויוקרתי, העיצוב המודרני נחשב לפופולרי מאוד ויש לו מאפיינים ייחודיים. בעיצוב פנים מודרני מקפידים על עיצוב נקי ומראה מינימליסטי, זהו עיצוב נקי, מתוחכם ומלוטש המבטיח התאמה מושלמת בין חללי הדירה או הבית הפרטי לבין הצרכים והרצונות של בני המשפחה המתגוררים הנכס. בעיצוב פנים מודרני נותנים דגש רב […]

שיש למטבח

שיש למטבח

איזה שיש מתאים למטבח ומה טווח המחירים?
איזה שיש מתאים למטבח ומה טווח המחירים?

העלות של שיש למטבח נקבעת לפי פרמטרים יחסית אחידים. ראשית, יש לקחת בחשבון את ההשפעה של גודל חלל הפנים על מחיר שיש למטבח. שנית, צריך לבדוק את פערי המחירים בין שיש איכותי שמיוצר לפי דרישות ספציפיות של הלקוח לבין שיש רגיל. באותה הזדמנות, ניתן גם לברר לגבי מחיר שיש למטבח עם או בלי התקנה ובהתאם למשך תקופת האחריות.

נשמח לשמוע מכם