משטחי קוורץ – מה חשוב לדעת?

משטחי קוורץ – מה חשוב לדעת?

קוורץ הוא סוג של מינרל ששייך לקבוצת הסיליקטים ולכן הוא משמש בין היתר לטובת ייצור סוגים שונים של משטחים. התהליך שבו מייצרים משטחי קוורץ כולל התאמתו לחיפוי קירות המטבח, בניית אי ודלפק ולפעמים גם שילוב שלו כמשטח עבודה. במקור, קוורץ מתגבש לאורך שנים בבטן האדמה וזה גם מה שמקנה לו עמידות גבוהה.

משטחי קוורץ למטבח זוכים להצלחה בגלל ההתאמה שלהם לצרכים של הלקוחות. ראשית, זהו משטח שעמיד מאוד לכתמים והוא בעל ספיגות נמוכה. שנית, ריכוז גבוה של מינרל הקוורץ הופך את המשטח לחזק למשך זמן ממושך. מבחינה דקורטיבית, אפשר להשיג משטחי קוורץ למטבח כמעט בכל סוגי הגוונים ובצבעים בהירים, כהים ואפילו ירקרקים.

איך בוחרים משטחי קוורץ?

הדרך ליהנות מהיתרונות של משטחי קוורץ כפתרון אידיאלי עבור המטבח או לחיפוי קירות, בניית דלפקים ובניית איים היא לבדוק את המפרט המלא שלו ביחס למחיר. כך למשל מבחינת משטחי קוורץ, מחיר נקבע לעיתים קרובות לפי דרגת האיכות, אך ניתן לחסוך בהוצאות על ידי השוואה בין המשטחים הקיימים והתייעצות עם אנשי מקצוע.

במסגרת התייעצות עם אנשי מקצוע לגבי משטחי קוורץ, כדאי לברר לגבי המפרט שלו לעומת סוגים אחרים של שיש. את ההבדלים הכי בולטים ניתן לראות בין משטחי קוורץ רגילים, משטחי גרניט, משטחי שיש ואבן ואוניקס. למרות שכולם נקראים שיש, הם מהווים חומרי גלם שונים שלכל אחד מהם מאפיינים אחרים לגמרי.

במילים אחרות, הדרך לבחור משטחי קוורץ למטבח היא לבדוק האם הם מתאימים לאופי השימוש ולקחת בחשבון שיקולים דקורטיביים. אפשר למשל להתרשם מקטלוג של סוגי שיש לפני שבוחרים קוורץ ולהתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי עלויות התקנה, תחזוקה ומחירים לפי גודל ומפרט. אם מעוניינים בכך, ניתן גם לרכז את הבירור לגבי משטחי קוורץ מחיר יחד עם עלויות התקנה.

היתרונות של קוורץ במטבח

היכרות עם ההבדלים בין חומרי הגלם והתכונות שלהם היא למעשה רק השלב הראשון בעיצוב מחדש של המטבח. אם רוצים להשתמש במשטחי קוורץ על מנת לייעל את העבודה במטבח, צריך לבדוק באופן יסודי את התכונות ואת המחירים. במקביל, רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי גודל משטח העבודה המתאים עבור המטבח והאופן שבו משטחי קוורץ יכולים להשלים אותו.
אפשרות לא פחות טובה היא לשלב משטחי קוורץ באזורים שונים בבית ובחצר. יש למשל מעצבי פנים ואדריכלים שממליצים על משטחי קוורץ למטבח יחד עם רהיטי שיש בסלון ובמרפסת, כאשר המטרה היא להשיג תוצאה הרמונית של סגנון עיצוב אחיד עם קווים מנחים.
לסיכום, משטחי קוורץ מיוצרים מאחד מחומרי הגלם החזקים ביותר שיכולים לשמש גם לטובת בנייה של משטחי עבודה למטבח. מלבד העמידות והמחיר הנוח, כדאי להזכיר את המראה המרשים של משטחי קוורץ למטבח ואת התאמתם לעיצוב מודרני.

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

איך תבחרו נכון משטח פורצלן?

איך תבחרו נכון משטח פורצלן?

הודות לחדשנות ולקדמה הטכנולוגית, מהווים משטחי פורצלן פתרון פופולרי, איכותי ויפה, השולט בתחום עיצוב הבית והמטבחים בארץ ובעולם

למה שיש גרניט כל כך נפוץ?

למה שיש גרניט כל כך נפוץ?

הגרניט הוא למעשה סלע טבעי, אשר עובר ליטוש וחיתוך כדי שיוכל לשמש כשיש למטבח. שיש גרניט הוא מהנפוצים ביותר בישראל, ממספר סיבות עיקריות… פרטים נוספים במאמר

משטחי קוורץ  –  למה הם מתאימים?

משטחי קוורץ – למה הם מתאימים?

למה הכי מתאים משטח קוורץ – מטבח? חדר אמבטיה? או חיפוי קירות וריצוף?

נשמח לשמוע מכם